Nowy drążek do sufitu – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wybierając nowy drążek do sufitu warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na jakość jego wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z którego jest wyprodukowany. W dzisiejszych czasach większość producentów oferuje głównie drążki stalowe, ale można znaleźć także modele wykonane z innych materiałów.

Grubość drążka ma znaczenie 

Bardzo ważną rolę pełni również grubość rurki. Pamiętać należy o tym, że im grubszy drążek do podciągania, to tym bardziej aktywuje się mięśnie. Najpopularniejsze modele dostępne na rynku mają zazwyczaj grubość około 30mm. Przy zakupie należy brać pod uwagę również udźwig drążków, który bardzo często jest pomijany. Większość modeli oferuje udźwig od 200 do 300kg. Osoby, które preferują dynamiczne podciąganie powinny postawić na drążek do sufitu o bardzo dużym udźwigu.

Jakie efekty dają ćwiczenia na drążku

Profesjonalny drążek do podciągania do sufitu to doskonały wybór dla wszystkich tych osób, które chcą wymodelować mięśnie grzbietu, ramion i brzucha. Osoby, które dopiero zaczynają ćwiczenia na drążku mogą czuć pracę mięśni łydek i pośladków. Podczas podciągania angażowanych jest tak naprawdę bardzo wiele mięśni, dlatego też ćwiczenia na drążkach pojawiają się praktycznie we wszystkich programach treningowych. Porządny drążek do podciągania do sufitu jest dobrym wyborem nie tylko dla miłośników siłowni, ale również dla fanatyków crossfitu i street workoutu.