Jak kupić kurtkę na jesień?

Kurtka pikowana z kapturem khaki

Zakup odzieży na jesień nie jest łatwy. W Polsce pogoda jesienią jest bardzo różna. Czasem jest słonecznie i bardzo ciepło, a czasami już w październiku spada pierwszy śnieg i pojawiają się przymrozki. A do tego każdy chce się modnie ubrać, aby wyglądać stylowo w niepogodę. Jak kupić najlepszą, ale zarazem modną kurtkę na jesień?

Kurtka dopasowana do indywidualnego stylu

Każda osoba ma swój własny styl ubierania się. Zwłaszcza kobiety bardzo często kierują się jednym stylem, zasadą czy nawet kolorystyką. Dlatego tak trudno paniom jest wybrać choćby kurtkę. Kurtki jesienne damskie występują w wielu modelach. Można znaleźć kurtki skórzane i z eko skóry, a także zamszowe czy materiałowe. W ostatnich dwóch latach pokazały się na rynku kurtek też modele z puchem, które są cieńsze i lżejsze od zimowych, ale zapewniają podobny poziom ciepła. A do tego można znaleźć też nieśmiertelne w modzie płaszcze typu trencz.

Jak kupić dobrą kurtkę?

Kurtka jesienna damska oprócz bycia dopasowanym do stylu ubierania danej osoby musi być też wielofunkcyjna. Dobrze jest gdy nie przepuszcza wiatru, ale jest oddychająca. Powinna być też odporna na deszcz, który często spada nagle jesienią, a także być ciepła lub chociaż zostawić miejsce na włożenie cieplejszego swetra pod spód, jeśli pogoda znacznie się ochłodzi.