Co przyda się biegaczom i rowerzystom?

opaski kompresyjne na łydki

Nie od dzisiaj wiadomo, że komfortowe samopoczucie na treningu sprzyja jego efektywności i w konsekwencji pomaga sięgać po coraz wyższe laury. Chociaż mówi się, że do aktywności fizycznej wystarczą jedynie dobre chęci, to na pewnym etapie każdej przyda się wspierające wyposażenie. To m.in. opaski kompresyjne i strój termiczny.

Warto pamiętać

O czym należy pamiętać, by bielizna i odzież termiczna oraz opaski kompresyjne na łydki spełniły swoje zadanie?
• Materiał – Powinien łatwo wchłaniać pot i szybko transportować go na zewnętrz, by skóra nie miała kontaktu z wilgocią i nie marzła. Dodatkowo powinien on być tkaniną, która szybko schnie.
• Rozmiar – Termiczna odzież i bielizna sportowa oraz opaski kompresyjne powinny być odpowiednio dopasowane rozmiarem tak, by przylegać do ciała. W przeciwnym razie koszulka nie będzie miała możliwości „zebrania” potu z pleców, a opaski nie zapewnią mięśniom odpowiedniego ucisku.
• Bielizna termiczna pod odzież termiczną – W chłodny dzień, gdy zakłada się na siebie kilka warstw odzieży, trzeba pamiętać o tym, by bieliznę termiczną zakładać zawsze pod odzież termiczną. W każdym innym zestawieniu jedno i drugie nie spełni swojego zadania.
• Pranie – Odzież sportowa wymaga odpowiedniego prania. Tradycyjne proszki niszczą materiał. Konieczne jest więc sięgnięcie po delikatnie działający detergent. Idealnie sprawdza się płyny do prania odzieży sportowej.