Jakie ubrania na rower warto mieć w swojej szafie?

Uprawiając różnego rodzaju sporty inwestujemy nie tylko w specjalistyczny sprzęt ale często też w odzież. Jazda na rowerze, zwłaszcza rekreacyjna, nie wymaga wydawania dużych kwot na specjalistyczne koszulki czy spodnie. Jednak osoby, które przejeżdżają długie trasy, lub często wyczynowo jeżdżą w terenie z pewnością odczują różnicę, wybierając specjalistyczną odzież zamiast zwykłych ubrań o sportowym kroju.

Co warto mieć w swojej rowerowej szafie?

Ubrania na rower wykonane są najczęściej ze specjalnych tworzyw sztucznych, w taki sposób, by zapewniać odpowiednią wentylację i odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu sprawdzają się o wiele lepiej niż te wykonane z tkanin naturalnych takich jak bawełna. Podstawowy zestaw powinien zawierać przynajmniej poniższe elementy:

1. Koszulki rowerowe, wierzchnią, z zamkiem i kieszenią na plecach na niezbędne drobiazgi. Taka koszulka jest dłuższa z tyłu, dzięki czemu podczas jazdy nie odsłania nerek. Do jazdy w górach, czy na chłodniejsze dni pod spód zaleca się tak zwaną potówkę. Jest to ciasno przylegająca koszulka, odpowiedzialna za utrzymanie ciepła i odprowadzeni potu.

2. Spośród ubrań rowerowych warto wymienić spodenki rowerowe i to najlepiej z wkładką. Takie spodenki są obcisłe, dzięki temu nie podwijają się podczas szybszej jazdy. Wkładka zaś chroni przed otarciami zwłaszcza na długich trasach. Wśród ubrań na rower dostępne są też spodenki z szelkami, które zapobiegają przesuwaniu się ubrań podczas jazdy.

3. Rękawice rowerowe przydadzą się nie tylko w chłodne dni. Zwykle posiadają miękką wkładkę, dzięki czemu dłonie nie męczą się tak bardzo podczas jazdy. Chronią też dłonie przed otarciami w razie upadku.

Ubrania na rower nie są tanie, jednak dobrze dobrane do właściciela na pewno podnoszą komfort jazdy.