Przedszkole narciarskie – odpowiedzi na pytania nurtujące rodziców

Przedszkole narciarskie to świetny pomysł na zimowy wyjazd. Kiedy my odpoczywamy i relaksujemy się, korzystając z pięknego, górskiego krajobrazu, nasze dzieci uczą się jeździć na nartach i spędzają czas z rówieśnikami. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Jednak nie każdy rodzic jest zorientowany w temacie przedszkoli narciarskich i może mieć w związku z tym pewne obawy czy wątpliwości. Dlatego w tym miejscu zebraliśmy najważniejsze kwestie związane z tą formą aktywnego, zimowego wypoczynku.

Jak wyglądają zajęcia?

Zazwyczaj dzieci są dzielone na grupy pod względem poziomu ich narciarskich umiejętności. Przez kilka godzin dziennie szlifują jazdę na nartach, w czym pomagają im instruktorzy. Międzyczasie jest czas na zabawę w gronie rówieśników czy ciepły posiłek. Oferty poszczególnych przedszkoli nieco się różnią, warto więc zajrzeć na ich strony internetowe.

Czy mogę liczyć na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa przez obsługę?
Przyjęło się, że dzieci są dobrze pilnowane przez instruktorów. Specjalnie dla maluchów jest też wytyczona osobna trasa narciarska. Dla swojego komfortu psychicznego, możemy sprawdzić kompetencje instruktorów i podejrzeć, jak wyglądają zajęcia.

Jak liczne są grupy?

Grupy w przedszkolach narciarskich zazwyczaj liczą po kilka osób. Jest też możliwość wykupienia lekcji indywidualnych, aby dziecko zaczynające swoją przygodę z nartami bez stresu pojęło podstawy.