Jakie są rodzaje rollerów do masażu?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli rollerów do masażu, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi produktami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszy sprzęt.

O czym należy pamiętać?

Roller to z pozoru prosty wałek treningowy, który dostępny jest w wielu rozmiarach i kolorach. Pamiętać należy jednak o tym, że poszczególne modele różnią się także pod wieloma innymi względami, obok których nie można przejść obojętnie. To właśnie z powodu bardzo dużej różnorodności osoby początkujące mogą mieć duży problem, aby wybrać najlepszy model.

Gładki roller

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście gładkie rollery, które mogą być dostępne w wersji gładkiej i miękkiej. Dzięki lekko strukturalnej powierzchni masaż jest bardzo delikatny i przyjemny. Gładkie rollery to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą zrelaksować i rozluźnić nieco mięśnie spięte.

Rollery w wypustkami

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także modele z wypustkami, które mocniej masują skórę i mięśnie. Rollery tego typu wykorzystywane są głównie do bardzo zbitych i spiętych partii ciała. Nowością na rynku są także rollery w formie tuby, które mogą pochwalić się szeroką funkcjonalnością.

Krótkie i długie wałki

Krótki roller wykorzystywany jest przede wszystkim do masażu punktowego. Mowa tutaj między innymi o masażu rąk, ud albo łydek. Wałki długie sprawdzą się z kolei podczas masażu całego ciała. Warto wykorzystać je przede wszystkim do masowania kręgosłupa.