Plecaki na długie wyprawy

Długie przejażdżki rowerowe to sama przyjemność, wie o tym każdy miłośnik jednośladów, który lubi spędzać godziny na dwóch kółkach przemierzając bezdroża czy leśne tereny.

Odpowiednie przygotowanie

Do takich wypadów trzeba być jednak odpowiednio przygotowanym, nie tylko w sensie kondycyjnym, chociaż to również ma duże znaczenie, ale przede wszystkim poprzez odpowiedni ekwipunek i strój. Jeżeli chodzi o to drugie to warto oczywiście postawić na wygodne spodenki i przylegającą koszulkę, koniecznie kask, wygodne buty, okulary i rękawiczki. Kiedy mamy w planach jeździć cały dzień potrzebny będzie plecak na rower, ponieważ musimy zabrać ze sobą napoje, jedzenie, telefon, klucze, coś przeciwdeszczowego czy chociażby zapasowe dętki lub tym podobne.

Nawodnienie przez cały dzień

Jaki powinien być idealny plecak rowerowy? Przede wszystkim dobrze dopasowany do naszych pleców, żeby nam się nie przekręcał i nie przeszkadzał w jeździe. Powinien mieć też odpowiedni system wentylacji, ponieważ godziny spędzone na rowerze z pewnością wycisną z nas siódme poty. Nie bez znaczenia jest system nośny, który odpowiadać będzie za komfort, a także liczne elementy odblaskowe, które są koniecznością. Z kolei system nawadniania to obecnie najlepsze wyjście dla tych, którzy podczas jazdy spożywają sporo płynów, dzięki niemu jest możliwe picie przez rurkę z ustnikiem przez cały czas, co na pewno jest wygodniejsze niż zwykły bidon schowany do siatkowej kieszonki. Nie warto też przesadzać z jego wielkością, im mniejszy tym na pewno będzie nam wygodniej.