Pomysł na atrakcyjne wakacje czyli trekking w polskich górach

Coraz bliżej szczyt sezonu urlopowego oraz wakacje od szkoły dla dzieci. Najwyższa pora zatem zaplanować jakiś atrakcyjny wypoczynek dla siebie i swojej rodziny. W tym roku warto pomyśleć o wybraniu się na trekking w polskie góry. Można wyjechać na przykład w Bieszczady lub w Tatry, codziennie urządzać sobie piesze wędrówki. Wystarczy zabrać kije trekkingowe i wygodne buty, aby spędzić aktywnie czas blisko przyrody i natury.

Kije trekkingowe w dłoń czyli wyprawa w Bieszczady

Bieszczady idealnie nadają się do trekkingu dla osób o małej formie i kondycji. Te góry nie należą do wysokich, malownicze krajobrazy podobają się natomiast każdemu. Można zatem uprawiać tam mało forsowny trekking, oddając się po prostu bliskości przyrody. Trekking w Bieszczadach to też świetna opcja na pierwsze tego typu wakacje z dziećmi. Maluchy poradzą sobie z chodzeniem po bieszczadzkich wzgórzach, które nie przekraczają wysokości 1400 m nad poziomem morza.

Trekking w Tatrach

Druga wakacyjna opcja na wyjazd na trekking to nasze piękne Podhale oraz Tatry. Wędrówki po Tatrach wymagają już odrobinę więcej kondycji i siły, można natomiast zostać też niżej w tatrzańskich dolinach, tam z kijami trekkingowymi w ręku po prostu sobie maszerować, napawając oczy pięknymi widokami. Takie wakacje w tym roku to dobry pomysł na aktywny wypoczynek, a także nikłe nadwyrężenie domowego budżetu. W końcu pierwsze wakacje nie wymagają dużych inwestycji.