Dlaczego warto wyposażyć się w latarkę czołówkę na górską wycieczkę?

Jednym z bardziej istotnych elementów wyposażenia na górską wycieczkę szczególnie zimą będzie latarka czołówka. Oczywiście o tym produkcie zapomina zawsze zdecydowana większość osób jeżdżących regularnie i sporadycznie w góry. 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w latarkę czołówkę?

Produkt rekomendowany jest przede wszystkim osobom, które planują wyprawę w góry, która może zakończyć się późnym wieczorem lub w zimę (już po godzinie 16 jest ciemno). 

Czym należy się sugerować przy dokonywaniu wyboru?

Polecane jest, by latarka miała dużą moc, jednak była ukryta w kompaktowej i lekkiej obudowie. Wtedy produkt będzie doceniony nie tylko i wyłącznie przez wspinaczy, ale również osoby regularnie biegające w nocy. Przykładem może być latarka czołówka petzl actik.

Rekomendowane jest także, by produkt posiadał diody pozwalające na  szeroki zakres regulacji światła. Nie można zapomnieć, by latarka czołówka posiadała także czerwone światło, które nie będzie oślepiało osób towarzyszących. Może również być wykorzystane jako sygnał ostrzegawczy, gdy użytkownik przełączy je na tryb stroboskopowy, tak jak w latarce czołówce petzl actik.

Warto również pamiętać, że regulowana opaska będzie bardzo wygodna, świetnie będzie w stanie przytrzymać czołówkę na głowie użytkownika. Człowiek dzięki odblaskowym elementom będzie widoczny na drodze. Z kolei umiejscowiony przy klamrze gwizdek doskonale zda egzamin, w przypadku zgubienia trasy.

Czołówkę Petzl Actik można nabyć pod adresem: https://www.polarsport.pl/czolowka-petzl-actik.html