Co to jest beta alanina i czy jest bezpieczna?

beta alanina

Wielu sportowców czy pasjonatów siłowni jest zmuszonych do suplementowania swojej diety. Coraz większa konkurencja w świecie sportu powoduje, że substancje pochodzenia naturalnego są spożywane w formie syntetycznej, aby maksymalnie zwiększyć wydajność organizmu w czasie treningów. Przykładem takiej substancji jest beta alanina.

Co to jest i czym charakteryzuje się substancja?

Beta alanina to aminokwas, którego głównym zadaniem jest budowanie białek. Spożywanie jej ułatwia budowę masy mięśniowej. Substancja ta została przebadana w niezależnych badaniach klinicznych i laboratoryjnych. Z tych przyczyn stała się niezwykle częstym składnikiem suplementów dla sportowców i kulturystów. Co najistotniejsze wspiera ona wydolność organizmu oraz poprawia jego wytrzymałość. Regularne stosowanie beta alaniny powoduje zmniejszone zmęczenie mięśni podczas treningów co pozwala wydłużyć ich czas – przekłada się to na lepsze efekty. Substancja wpływa także na poziom zmęczenia i stres – redukuje ich nasilenie. Stąd beta alanina bywa stosowana jako kuracja pomocna w leczeniu Zespołu Stresu Pourazowego.

Czy to bezpieczne?

Substancja ta, jako jedna z niewielu w suplementach została przebadana wyjątkowo dokładnie. Ma ona sprawdzone działanie i potwierdzoną skuteczność. Na samej substancji wykonywano liczne badania, w tym medyczne badania kliniczne. Jest to aminokwas pochodzenia naturalnego, występujący na przykład w mięsie drobiowym. Decydując się na suplementację organizmu warto wybierać sprawdzone substancje.