Ile kosztuje pełne wyposażenie narciarza?

Wybierając się w góry na narty warto zaopatrzyć się we własny, podstawowy sprzęt, który znacznie wpłynie na jakość naszej jazdy po stoku. W wypożyczalniach można bowiem wypożyczyć nawet cały asortyment – jednak jest on wątpliwej jakości, często bywa zużyty, a ceny nie należą do atrakcyjniejszych. Ile kosztuje pełne wyposażenie narciarza?

1. Sprzęt narciarski
Nasze podstawowe wyposażenie musi składać się z dobrych, dobranych do naszego wzrostu nart, kasku, kijków oraz gogli. To obowiązkowy zestaw, od którego zależy komfort naszej jazdy. Taki pełny
sprzęt narciarski Rossignol (szukaj w krakowsport.pl) kupimy w firmowych sklepach za 1500 -3000 zł. Aktualnie, trwa sezon wyprzedaży i atrakcyjnych obniżek, dlatego tez nawet sprzęt narciarski Rossignol można kupić już o połowę taniej.

2. Doskonała ochrona
Kupując ubranie na stok, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał. Kurtki narciarskie oraz spodnie narciarskie najczęściej wykonane są z membrany czyli materiału nieprzemakalnego i dostosowanego do każdych warunków atmosferycznych. Ważne są również gadżety, które ten strój posiada. Kieszenie, szelki, pasy, odblaski – mogą być bardzo pomocne na stoku o każdej porze dnia i wieczora. Warto również zwrócić na to uwagę, kupując odzież na stok dla dzieci. Im więcej takich elementów, tym maluch jest bardziej widoczny dla innych.

Warto na stok kupować dobre rzeczy, solidnych ii sprawdzonych marek. Są to rzeczy trwalsze, które posłużą nam przez nie jeden sezon. Warto zwrócić na to uwagę, planując najbliższy wyjazd na narty.