Na co zwrócić uwagę wybierając kije Leki?

Wybranie porządnych kijków Leki wcale nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. Aby dokonać udanych zakupów, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że każdy szanujący się producent dzieli swoje kijki na modele profesjonalne i rekreacyjne. Kije Leki Performance przeznaczone są dla amatorów, dlatego też to właśnie za nimi powinni rozglądać się osoby początkujące. Modele Professional jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla zawodowych sportowców i trenerów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kijki Rental, które z kolei przeznaczone są dla szkół Nordic Walking i wypożyczalni. Zupełnie oddzielną grupę stanowią kije Leki Extensible. Mowa tutaj oczywiście o modelach teleskopowych, z których dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Nowością na rynku są modele dla małych dzieci, które coraz częściej towarzyszą swoim rodzicom.

Porządny uchwyt

Aby wybrać porządne kije Leki, warto zwrócić uwagę także na ich uchwyt, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Niestety element ten jest często pomijany co oczywiście jest bardzo dużym błędem. Rączka w klasycznych kijkach do Nordic Walking powinna być zawsze zaprojektowana w taki sposób, aby żadna jej część nawet w najmniejszym stopniu nie przeszkadzała w wyrzucie kija do tyłu. Pasek powinien mieć formę zbliżoną jak najbardziej do rękawiczki.