Dlaczego warto mieć rękawiczki rowerowe?

Wiele jest mniej lub bardziej potrzebnych dodatków rowerowych, lecz tym, którego zdecydowanie warto polecić, są rękawiczki rowerowe. Co konkretnie one dają, a także co sprawia, że warto je mieć na sobie?

Zalety związane z bezpieczeństwem

Jazda na rowerze od czasu do czasu potrafi stać się naprawdę niebezpieczna. Często ktoś może wyjść na drogę rowerową, a czasem ktoś może zajechać samochodem drogę. Kluczowe zatem jest to, aby cały czas mieć sprawne ręce, aby można było w każdej chwili gwałtownie zahamować. Niestety w przypadku lata, gdy temperatura jest bardzo wysoka, często dochodzi do zapocenia się dłoni, a w efekcie tego, do pogorszenia ich siły i stabilności chwytu. I dlatego też właśnie bardzo zalecane są rękawiczki rowerowe. Dzięki nim chwyt kierownicy i hamulców jest zawsze doskonale pewny, a co za tym idzie, całkowicie bezpieczny.

Zalety związane z komfortem

Rękawiczki na rower to jednak nie tylko kwestia samego bezpieczeństwa, lecz również ogromnego komfortu. W przypadku bowiem noszenia takich rękawiczek, na dłoniach pojawia się dodatkowa warstwa amortyzująca nierówności na drodze. Powoduje to, że nawet po bardzo długiej i trudnej jeździe, nadgarstki bolą nieco mniej, niż w przypadku, gdy takich rękawiczek się nie ma.
Rękawiczki są również absolutnie obowiązkowym wyposażeniem dla tych rowerzystów, którym niestraszna jest niska temperatura. W przypadku jesieni czy też wczesnej wiosny, a zimy przede wszystkim, niska temperatura często powoduje, że dłonie już po zaledwie kilkuset metrach są całkowicie zmarznięte. Jeśli ma się porządne rękawiczki, do takiej nieprzyjemnej sytuacji nie dochodzi.