Jak wybrać pierwszą deskorolkę?

deskorolki

Początkowi skejci, wybierając deskorolkę powinni kierować się tym, aby była ona łatwa do opanowania oraz przeznaczona do jazdy po asfalcie. Aby nauka jazdy na deskorolce przebiegała szybko i przyjemnie należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Deskorolka musi być przede wszystkim dobrze wykonana.

Budowa i parametry deskorolki

deskorolkiDeskorolka zbudowana jest z kilku elementów. Przede wszystkim deska, składa się z 7 lub 9 warstw drewna klonowego. Na desce występuje papier ścierny, który zwiększa przyczepność. Deski występują w długości o 71 cm do 82. Kolejnymi elementami są traki oraz kółka. Kółka są wykonane najczęściej z poliuretanu. Mniejsze kółka sprawiają, że deskorolka jest lżejsza, jednakże osiąga mniejsze prędkości. Ważne są także łożyska, bowiem to one decydują o szybkości obracania się kół.

Na co zwrócić uwagę kupując deskorolkę?

Skaterzy, którzy są już doświadczeni nie sięgają po gotowe deskorolki, tylko kupują części i sami je składają. Jednakże osoby niedoświadczone powinny na początku kupić deski od producenta. Warto jednak kierować się kilkoma zasadami. Tylko, gdy deskorolka ma prawidłowe parametry, możliwe jest robienie postępów w nauce. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary kółek. Przyjmuje się, że odpowiednie kółka powinny mieć 53-55 mm. Ich twardość powinna wynosić 99A. Nie można także zapomnieć o wymiarach deski, która dla osoby początkujące powinny wynosić 78,5 cm na 20 cm.