Na co zwrócić uwagę, wybierając plecak dla dziecka do szkoły

plecak

Co prawda, obecny rok szkolny powoli będzie dobiegał końca, jednak czas płynie nieubłaganie, wakacje szybko zlecą i z tego powodu warto już teraz pomyśleć o tym, z jakim plecakiem dziecko pójdzie do szkoły we wrześniu. Obecnie wybór plecaków jest przeogromny i nie dziwi to, że można mieć problem z określeniem tego, który model będzie dla dziecka najbardziej optymalny. Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując plecak dla dziecka?

Cechy optymalnego plecaka szkolnego

plecakJeżeli chodzi o plecaki szkolne, to aby służyły dziecku, muszą one spełniać szereg wymagań. Przede wszystkim nie powinny być nazbyt ciężkie – wystarczy, że książki, zeszyty i inne szkolne przybory swoje ważą. Niska waga to jedno. Równie istotna jest wytrzymałość plecaka. Kupując model z najtańszej półki szybko może okazać się, że po kilku tygodniach trzeba go będzie wymienić na nowy.  Dobrze, jeżeli będzie miał kilka przegródek, które ułatwią organizację przestrzeni w nim.

Nie tylko do szkoły

Wybierając bardziej sportowy model plecaka można przyjąć założenie, że będzie on dziecku służył nie tylko w trakcie roku szkolnego ale również podczas wakacji. Plecaki sportowe są jednak stosunkowo drogie i warto przed ich zakupem dokładnie przemyśleć to, czy dziecko będzie potrafiło uszanować taki sprzęt. Innym rozwiązaniem, które jest polecane dzieciom z chorym kręgosłupem jest specjalna walizeczka na kółkach zamiast plecaka – jest to praktyczne rozwiązanie.