Plecaki turystyczne na każdą wycieczkę

Wycieczki po górach coraz częściej stają się obowiązkowym elementem weekendowego wypoczynku. Różnorodność tras trekkingowych w naszym kraju sprawia, że każdy z pewnością znajdzie szlak dopasowany do jego upodobań i możliwości. Osoby stawiające pierwsze kroki na górskich ścieżkach powinny zacząć od spokojnych beskidzkich tras. Na śmiałków szukających mocniejszych wyzwań czekają tatrzańskie szlaki, na których nie brakuje technicznych trudności.

Odpowiedni plecak na wycieczkę

 

Niezależnie od tego, czy zaplanowany wypad w góry będzie odbywał się po tatrzańskich czy beskidzkich szlakach, to trzeba na niego zabrać odpowiedni ekwipunek. Ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś szedł w góry z torebką albo siatką na zakupy. Owszem, da się, ale jest to raczej mało praktyczne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest plecak turystyczny. Wybierając odpowiedni model warto zadbać o to, aby był jak najbardziej uniwersalny.

Jaki plecak turystyczny na kilkugodzinną wędrówkę

 

Optymalnym rozwiązaniem jest zawsze zabranie jedynie niezbędnych rzeczy. Do wędrówki przeznaczonej na kilka godzin w zupełności wystarczą plecaki turystyczne o pojemności około dwudziestu litrów. Do takiego plecaka bez problemu zmieści się kurtka przeciwdeszczowa, mapa, prowiant, a także termos z ciepłą herbatą. Im mniejszy plecak, tym mniejsze obciążenie dla pleców i zdecydowanie lepszy komfort wędrówki po górskich szlakach. Większe plecaki lepiej zostawić na dłuższe wędrówki.