Rama – najważniejsza część całego roweru

Jeśli mielibyśmy ocenić cały rower to niewątpliwie najważniejszą i co za tym idzie najdroższą częścią całego pojazdu jest rama. To właśnie ta część decyduje jaki jest charakter roweru i do czego dany model jest głównie przeznaczony. Ramy rowerowe z GoRide są różne i możemy zaobserwować nie tylko odmienną budowę, ale także zupełnie inny materiał z jakiego są wykonane. Każda rama jest stworzona inaczej i do zupełnie innych dróg i jazdy jest przeznaczona.

Ramy rowerowe i ich przeznaczenie


Jeśli wybieramy rower miejski lub szosowy to z pewnością wystarczy nam taki pojazd, który swoją ramę będzie miał wykonaną z aluminium. Jest to bardzo lekki materiał i jego wytrzymałość z pewnością wystarczy nam do miejskich wycieczek czy tych szosowych.

Jeśli decydujemy się na rower górski to warto zaopatrzyć się w pojazd, który najważniejszą część będzie miał wykonaną z włókna węglowego czy carbonu. Jest to materiał dużo bardziej wytrzymały od aluminium, jednak też nieco droższy.

Kiedy już z góry wiemy, że nasz rower będzie poddawany ciężkim zadaniom to lepiej zabezpieczyć się i kupić rower bardzo mocny, którego rama jest wykonana ze stali, niestety owy materiał jest bardzo podatny na korozję i nie utrzyma zbyt dużej wagi lub tytanu.

Najdroższy materiał z którego wykonuje się ramy obecnie to magnez. Jest to bardzo mocne tworzywo i jak rower ma nam służyć długie lata i zamierzamy poddawać go bardzo trudnym próbą to warto właśnie w rower z ramą z magnezu się zaopatrzyć. Jest to najdroższy i najtrwalszy materiał z możliwych.