Rowery na szosę

Jeżdżenie na rowerze pomaga nam zrzucić nadmiar kilogramów z naszego organizmu, a także zadbać o lepsze krążenie i co za tym idzie dużo lepsze samopoczucie. Ludzie zdają sobie z miesiąca na miesiąc coraz większą sprawę z tego, jak ważny w naszym życiu jest sport i starają się zakupić rower, dzięki któremu można w każdej chwili cieszyć się jazdą po okolicznych drogach. Rowery możemy podzielić na kilka kategorii i każdy w zależności od preferencji powinien wybrać ten idealny dla siebie.

Lekki rower

Rowery szosowe to jedne z najbardziej lekkich rowerów, jakie są obecnie produkowane i jakie można dostać w sklepach. Są one przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy uwielbiają jeździć po płaskim i asfaltowym terenie i nabijać mnóstwo kilometrów. Rowery szosowe w odróżnieniu od rowerów górskich bądź tych do zjazdów w górach różnią się przede wszystkim wagą i specyfikacją. Popularna „szosa” jest bardzo lekka i nie powinno się nią jeździć po wymagającym leśnym terenie, gdyż można zaliczyć spektakularny wypadek.

Rowery górskie

W porównaniu do lekkiego roweru przeznaczonego w głównej mierze do jazdy po szosie, rowery górskie bywają sporo cięższe, ale są też bardziej trwałe i przeznaczone do bardziej wyczynowej jazdy. Jeżdżenie po lesie wymaga posiadania naprawdę dobrych amortyzatorów, a co za tym idzie wyłożenia większej ilości gotówki. W porównaniu do roweru szosowego rower do zjazdów po ciężkim terenie posiada również często tytanową ramę, której tak naprawdę nie da się uszkodzić.