Gdzie kupić tarp biwakowy?

Chodzenie po górach potrafi być naprawdę kojące. Odkrywanie dziewiczych krajobrazów, zdobywanie coraz to nowych szczytów potrafi stać się czyjąś ogromną pasją.

Nasz kraj pochwalić się może świetnymi miejscówkami, które warto odkryć podczas urlopu. Zazwyczaj najbardziej zapamiętane przez nas wyprawy to te zupełnie bez konkretnego planu, gdy z plecakiem na plecach idzie się tam gdzie oczy poniosą. Nie ma wówczas znaczenia czy nasz urlop jest dwutygodniowy czy to tylko parę dni. Nawet w ciągu owych kilku dni jest się w stanie przeżyć totalnie szalone przygody.

Co zabrać ze sobą w podróż po górach?

Górskie wędrówki, napotykanie drewnianych kapliczek i zapomnianych ścieżek – to wszystko nadaje wyprawom wyjątkowego charakteru. Niestety, wizja spania pod gołym niebem niektórych potrafi nieźle przerazić. Polskie lato bywa kapryśne a ponieważ warunki pogodowe są tak zmienne, nocowanie bez dachu nad głową może być nawet nieco niebezpieczne. Na dużych wysokościach niemal każdy upalny dzień często kończy się ostrą burzą a czasem nawet przymrozkiem. Warto zabrać ze sobą płachtę biwakową, dzięki której będzie można schronić się nieoczekiwanymi opadami deszczu jak i znaleźć odrobinę cienia w upalne południa.

Gdzie kupuje się płachty biwakowe?

Popularny tarp nie trudno znaleźć w sklepie z akcesoriami do górskich wędrówek. Szkoda tylko, że w małych miastach strasznie trudno znaleźć stacjonarnie tego typu punkty. Całe szczęście, że płachta biwakowa dostępna jest bez problemu w Internecie. Warto przed złożeniem ostatecznego zamówienia zobaczyć, jaki dokładnie wymiar się potrzebuje. Na podróż w pojedynkę wystarczy tarp niewielkich rozmiarów. Dla większej ekipy ludzi, warto zamówić kilka mniejszych płacht biwakowych lub po prostu jedną olbrzymią. Tego typu produkty powinny być lekkie do noszenia.