Po co są odżywki białkowe?

Odżywki białkowe są to suplementy, które są przeznaczone przede wszystkim dla sportowców. Zawierają hydrolizaty białek serwatkowych, otrzymywanych różnymi metodami. Jedną z lepszych odżywek jest Whey Gold standard.

Skład Whey Gold standard

Ta odżywka zawiera 82% białka w postaci nowoczesnego połączenia izolatu z koncentratem i hydrolizowanym izolatem białek serwatkowych.

Została ona wzbogacona w aminokwasy rozgałęzione BCAA oraz kompleks enzymatyczny AMINOGEN, dzięki któremu suplement jest szybko trawiony i wchłaniany.

Whey Gold standard posiada świetną rozpuszczalność, a dużą zaletą jest minimum substancji dodatkowych, takich jak np.aspartam.
Warto dodać, że odżywka jest pomocna w okresie redukcji i podczas budowania masy mięśniowej.

Do jej zakupu zachęcają pozytywne opinie internautów.

Zadania odżywek białkowych

Te suplementy diety dostarczają łatwo przyswajalne aminokwasy i w ten sposób przyczyniają się do budowy tkanki mięśniowej. Ma to znaczenie, gdy ktoś dużo trenuje, ponieważ wzrasta jego zapotrzebowanie we wszystkie składniki pokarmowe a białko jest w tym okresie bardzo potrzebne.

Należy pamiętać, że podczas forsownych treningów włókna mięśniowe ulegają mikrourazom, a ich odbudowa będzie bardziej sprawna, gdy dostarczymy do organizmu łatwo przyswajane aminokwasy.