Jakie buty narciarskie dla dziecka wybrać?

Narciarstwo to nie bez powodu jeden z najbardziej lubianych sportów zimowych. Zapewnia dawkę ruchu, jednocześnie pozwalając cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu i podziwianiem pięknych widoków. Łączy pokolenia – na stok można zabrać już kilkulatka. Jak przygotować dziecko do przygody z narciarstwem?

Pierwszy wyjazd na narty – jak przygotować dziecko?

Jak pokazać dziecku narciarstwo od najlepszej strony i sprawić, że pokocha zimową aktywność na stoku? Po pierwsze, warto zadbać o to, by jego pierwsze doświadczenia z jazdą na nartach były pozytywne. Nie należy wywierać presji, raczej zachęcać dziecko, pomóc mu zapoznać się ze sprzętem i techniką.
Bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie pociechy do szkółki narciarskiej prowadzonej przez doświadczonego w kontakcie z najmłodszymi trenera. Równie ważny jest odpowiedni strój – dziecku powinno być ciepło i wygodnie. Oprócz dobrych nart kluczowe są solidne i dość elastyczne buty dedykowane najmłodszym narciarzom.

Buty narciarskie dla dzieci – jak wybrać te odpowiednie

Sklepy sportowe oferują szeroki wybór butów narciarskich dla dzieci. Jakie sprawdzą się najlepiej?
Pierwsze ważne kryterium to rozmiar. But powinien być dobrze dopasowany. Nie może ani uciskać, ani latać na stopie. Jedno i drugie odbiera komfort i naraża dziecko na otarcia, a nawet kontuzje. Druga sprawa to elastyczność – w przypadku najmłodszych narciarzy lepiej nie wybierać bardzo twardych, sztywnych butów, w których dziecko będzie miało problem z przekierowaniem energii na nartę.