Jaka powinna być idealna odzież treningowa?

Bez względu na to, jaki poziom treningowego zaawansowania prezentujesz oraz jaka jest częstość i intensywność podejmowanej przez Ciebie aktywności fizycznej, na pewno wiesz o tym, że niezwykle ważnym elementem przygotowania do treningu jest posiadanie na sobie wygodnej odzieży sportowej, która zapewnia komfort podczas ćwiczeń i nie krępuje ruchów.

Ubrania, które trzeba bezustannie na sobie poprawiać, niewystarczająco lekkie lub nierozciągliwe mogą skutecznie ograniczyć czerpanie radości z treningu, a także obniżyć jego jakość i tym samym skuteczność. Na co więc zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru odzieży treningowej?

Najważniejszy jest komfort

Niezależnie od tego, czy pracujesz z wolnymi ciężarami, ćwiczysz z wykorzystaniem maszyn, czy też skupiasz się na efektywnym rozluźnianiu i rozciąganiu mięśni, odpowiednia odzież treningowa powinna być na tyle elastyczna, by nie ograniczać ruchów i pozwalać na pełne poświęcenie uwagi właściwemu wykonywaniu ćwiczeń i pozycji. W tym celu należy przy jej wyborze poświęcić uwagę tkaninie, z której dany element odzieży został wykonany – sprawdzić, czy jest wystarczająco miękka i podatna na rozciąganie. Warto także poszukiwać specjalnych, funkcjonalnych dodatków do odzieży treningowej, takich jak np. stabilizujące pasy w legginsach, utrzymujące ten element garderoby w odpowiednim miejscu na ciele, skutecznie zapobiegając jego zsuwaniu się. Dla wzmożonego komfortu podczas treningu pożądane są również materiały efektywnie odprowadzające wilgoć ze skóry, nie zyskujące przy tym nieprzyjemnego efektu ciężkości i przemoczenia.

Odzież treningowa dostępna w tym miejscu.