Jak prawidłowo dobrać buty narciarskie?

Buty do nart znacznie różnią się od tradycyjnych butów na co dzień. Muszą one idealnie przylegać do stopy i okolic łydki, są po prostu dużo wyższe niż przy innych sportach. Ważna jest nie tylko dobra marka, ale też sposób dobrania rozmiaru. Jakie buty narciarskie kupić najlepiej, żeby narciarzowi było komfortowo na stoku? 

Wybór rozmiaru 

Nie każdy może kupić dobre buty w miejscu zamieszkania, dlatego często ludzie decydują się na Internet. Najlepiej jednak kupić obuwie na miejscu, buty narciarskie Kraków czy w Zakopanem dają gwarancję dużej ilości sklepów z powodu bliskości gór. Można wtedy przymierzyć wiele par we własnym zakresie i od razu wiadomo co jest komfortowe.

Jeżeli jednak nie mamy wyjścia to trzeba posłużyć się kartką. Najlepiej dodać sobie centymetr do zmierzonej miary, bo takie pomiary często bywają odrobinę zaniżone. Na kartce zaznaczamy krańcowe punkty własnej stopy: koniuszek największego palca i sam koniec pięty. 

Punkty te łączymy ze sobą i sprawdzamy ilość centymetrów. Dane porównujemy ze specjalną tabelą i gotowe: wyjdzie nam idealny rozmiar butów do nart

Odpowiednia marka 

Nie każdy rozmiar gwarantuje nam odpowiedni komfort na stoku. Najlepiej kupować buty narciarskie u sprawdzonych producentów, takich jak Nordica, Salomon czy Rossignol. W gorszych sklepach znajdziemy mnóstwo tanich wersji, łatwo odczepiających się od narty czy powodujących odciski po długiej jeździe.

Najlepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu sportowego, gdzie wystawiony jest sprzęt wyłącznie najwyższej jakości. Najczęściej znajdują się w dużych miastach: butów narciarskich Kraków czy w Warszawie jest naprawdę na pęczki. 

Buty narciarskie dostępne na stronie DobreNarty.pl.