Gogle na narty i inny sprzęt, czyli czego potrzebujesz na stoku.

Narciarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Narty łączą pokolenia. Całe rodziny właśnie w taki sposób spędzają czas wolny. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, często w otoczeniu pięknych górskich widoków, sprzyja budowaniu relacji i cennych wspomnień.

Jednak ze względu na duże prędkości, które mogą być rozwijane podczas zjazdów, trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku i odpowiednim ubiorze, zapewniającym nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo.

Bez kasku i gogli narciarskich ani rusz!

Oprócz odpowiednio dobranych ubrań zimowych konieczne jest zabranie ze sobą kasku i gogli na narty. Dlaczego są tak ważne? Odpowiedź jest prosta. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Niestety nawet najbardziej doświadczony narciarz może ulec wypadkowi. Głowa jest miejscem szczególnie narażonym na urazy. Mózg, znajdujący się w jamie czaszki, jest narządem bardzo delikatnym i kluczowym dla funkcjonowania całego organizmu.

Gdy coś się z nim stanie, inne organy nie będą w stanie pracować poprawnie. Ochrona oczu jest z kolei ważna w kontekście samego zjazdu. Warunki panujące na stokach bywają zmienne i niekiedy bardzo nieprzyjazne. Zimny wiatr, niosący ze sobą drobiny śniegu, mocno ogranicza możliwości dobrego widzenia. Gogle narciarskie wydają się więc nieodłącznym elementem każdego zjazdu.

Oprócz ochrony mechanicznej stanowią też zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV, które trafiając do siatkówki, może przyczynić się do rozwoju nowotworu.

Gogle narciarskie dostępne na stronie DobreNarty.pl.