Jak wybrać dobre buty piłkarskie?

Buty korki to jeden z podstawowych elementów ubioru piłkarza, dlatego ich odpowiedni dobór jest wyjątkowo istotną kwestią. Powinny nie tylko być dopasowane pod kątem rozmiaru, ale także być doskonałej jakości i zapewniać dobrą stabilność. Warto wiedzieć, iż piłkarskie korki różnią się od siebie w zależności od ich przeznaczenia. Niektóre najlepiej sprawdzają się na naturalnej trawie, natomiast inne są świetnym wyborem w przypadku trawy sztucznej. Z tego też powodu wielu profesjonalnych piłkarzy zaopatruje się w kilka par butów i używa ich naprzemiennie w zależności od rodzaju podłoża i warunków atmosferycznych.

Dobra jakość i precyzyjne wykonanie

Najlepsze są korki piłkarskie wykonane z materiałów syntetycznych. Są one trwałe, odporne oraz zapewniają najwyższą wytrzymałość niezależnie od pogody. Oprócz tego, iż doskonale sprawdzają się na każdym meczu to są również łatwe w pielęgnacji oraz ich impregnowanie zajmuje znacznie mniej czasu, niż w przypadku butów wykonanych z innych materiałów.

Korki piłkarskie wykonane z materiałów syntetycznych można myć oraz suszyć, nie szkodzą im także delikatne środki pielęgnacyjne. 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podczas wyboru korków dla siebie warto wziąć pod uwagę nie tylko ich przyczepność do podłoża, ale także to, czy dany model jest bezpieczny. Należy wiedzieć, iż zbyt ostro zakończone korki mogą wyrządzić krzywdę, dlatego nie są one dobrym wyborem.

Lepszym pomysłem jest zdecydowanie się na korki zakończone w łagodny sposób. Takie buty również będą sprawdzały się na boisku, jednakże zapewnią również bezpieczeństwo.

Buty piłkarskie dostępne na stronie DobreNarty.pl.