Dlaczego odpowiednia kurtka narciarska jest tak ważna?

kurtka narciarska

Każdy narciarz doskonale wie, że jeśli chce się wyruszyć na stok, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Mowa tu jest nie tylko o aspekcie fizycznym, lecz także o właściwym ubiorze. Nie da się ukryć, że spośród wielu elementów narciarskiego ubioru, to właśnie kurtka na narty wydaje się być najważniejsza. Dlaczego tak jest?

Zagrożenia na stoku

Kurtka narciarska

Jeśli chce się zrozumieć, dlaczego kurtki narciarskie powinny być wybierane z tak ogromną uwagą, najpierw warto się zastanowić nad tym, jakie konkretnie warunki panują na stoku i do czego taka kurta się przydaje.
Podstawowym zagrożeniem, jakie czeka na każdego narciarza, jest oczywiście bardzo niska temperatura. Co więcej, podczas jeżdżenia ciało narciarza intensywne się poci, co w połączeniu z niską temperaturą powietrza oraz kiepskim odprowadzaniem wilgoci z ciała, może skutkować nawet poważnymi przeziębieniami.
Oprócz tego warto mieć na uwadze to, że na narciarza oddziaływać będzie także wzniecany przez narty śnieg, który dostawać się może pod kurtkę i powodować dyskomfort. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w kurtce musi być odpowiednia miejsce na podstawowe dokumenty, tak aby nie było ryzyka, że zgubi się np. portfel.

Zadania kurtki narciarskiej

Jak więc widać, dobra kurtka narciarska to naprawdę bardzo poważna sprawa podczas uprawiania tego sportu. Pełni ona nie tylko funkcję ochronną i zabezpiecza przed zimnem, lecz daje również możliwość efektywnej cyrkulacji powietrza, a także może zapewniać potrzebną przestrzeń na podstawowe rzeczy osobiste.