Na co zwracać uwagę podczas kupowania kasku narciarskiego?

kask na narty

Jazda na nartach jest to niewątpliwie bardzo emocjonujący i wspaniały sport, niemniej jednak ryzyko upadku bądź kontuzji podczas wykonywania tego sportu jest dość wysokie. Koniecznie należy chronić najważniejszą cześć ciała, jaką jest głowa, dlatego tak ważne jest, aby nosić kask narciarski.

Kaski narciarskie muszą spełniać normy

Bezpieczny kask na narty musi koniecznie spełniać normy dopuszczające go do sprzedaży. Pamiętaj, aby kask kupować tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Kask spełniający normy zawiera oznaczenia EN 1007:2007 i ASTM F2040. Jeżeli w kasku, który zamierzasz kupić brakuje tych oznaczeń, powinna zapalić Ci się w głowie czerwona lampka.

Kask na narty musi być dopasowany do głowy

Po pierwsze musisz wybrać kask w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze, następnie zadbaj o to, żeby kask był idealnie dopasowany do Twojej głowy. Jak sprawdzić dopasowanie? Jeżeli pasek kasku ściśle przylega do Twojej brody, bez ucisku, to znak, że kask jest do Ciebie dopasowany. Wybieraj takie kaski, których pasek zawiera miękką wyściółkę, dzięki niej nic Cię nie będzie gniotło. Na rynku są dostępne również kaski z pokrętłem, które regulują kask tak, aby jak najlepiej pasował do obwodu głowy właściciela.

Kask musi pasować do gogli narciarskich 

Czy wiesz, że pomiędzy kaskiem narciarskim a goglami narciarskimi może być tylko kilkumilimetrowa odległość? Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie te elementy mogą dać niewystarczającą ochronę przed takimi czynnikami atmosferycznymi jak wiatr, śnieg czy mróz.