Rower dziecięcy – jaki rozmiar i cechy ma jednoślad dla najmłodszych?

rower dziecięcy

Termin rower dziecięcy jest używany w odniesieniu do roweru przeznaczonego do użytku przez dzieci, ale słowo to nie jest w rzeczywistości częścią żadnej oficjalnej terminologii.

Czym jest rowerek dziecięcy?

rower dziecięcy

Idea „rowerka dziecięcego” polega na tym, aby był lekki i łatwy w prowadzeniu, ponieważ dzieci są zwykle mniejsze. Rama powinna być również dostosowana do wzrostu i wagi dziecka. Dźwignie hamulca są umieszczone niżej niż w rowerach dla dorosłych, dzięki czemu są bardziej dostępne dla małych dłoni. Rower dziecięcy jest dostępny w mniejszych rozmiarach. Producenci produkują go specjalnie dla młodszych rowerzystów.

Rozmiary rowerów dla dzieci różnią się w zależności od regionu. Zwykle rozmiar kół roweru dziecięcego wynosi od 12 cali do 26 cali. Gdy dzieci kończą trzy lata, zwykle wybiorą najmniejszy rower. Na pierwszą komunię prawdopodobnie sprawdzi się rower z kołami 18-calowymi. Dzieci starsze mogą wybrać rower z kołami 24-calowymi, a wyższe i wchodzące w dorosłość 26-calowe.

Rowery dziecięce niestety nie są stworzone, aby rosnąć razem z dziećmi, więc istnieje opcja dostosowana do każdego wieku. Rower górski oferuje wytrzymałą konstrukcję, która poradzi sobie nawet w najtrudniejszym terenie. Z kolei solidna rama roweru miejskiego i szerokie opony sprawiają, że idealnie nadaje się do miejskich wycieczek.

Każdy rower dla dzieci w sklepie GreenBike został zaprojektowany tak, aby był łatwy i bezpieczny dla dzieci, które doskonalą swoje umiejętności równowagi. Może mieć dodatkowe koła, a także bagażnik w postaci przedniego koszyka.

Z jakim wydatkiem spotkamy się kupując rower dziecięcy?

Rowery dziecięce występują w różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre są przeznaczone na przejażdżki po okolicy, inne na przygody w terenie. Mogą być zarówno tanie, jak i drogie. Często wahają się od 500 do 3 tys. zł za jeden rower.