Jakie wybrać bluzy dresowe damskie do biegania?

dziewczyna w bluzie i spodenkach

W Polsce warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, ale nie oznacza to wcale, że w sezonie zimowym trzeba zrezygnować z aktywności fizycznej. Kobiety, które chcą pobiegać w nieco chłodniejsze dni powinny jak najszybciej postawić na ciepłe bluzy damskie, dzięki którym będzie można liczyć na odpowiedni komfort cieplny.

Dopasowanie kroju

Sportowa bluza dresowa damska spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy postawi się na odpowiedni rozmiar i krój. Producenci odzieży sportowej oferują bardzo wiele ciekawych fasonów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Bluzy należy dopasować nie tylko do swoich potrzeb treningowych, ale również do budowy ciała. Wybierając bluzy dresowe damskie warto zwrócić uwagę także na metkę. Najlepszym wyborem są bluzy, które w swoim składzie zawierają domieszkę elastanu. Jest to specjalna tkanina, która nadaje odzieży sportowej sprężystość i niespotykaną elastyczność. Elastan sprawia, że bluza dresowa damska idealnie dopasowuje się do sylwetki, a co najważniejsze podczas biegania można liczyć na maksymalną swobodę ruchu.

Dodatkowe wyposażenie

Wybierając bluzy damskie warto zwrócić uwagę również na dodatkowe wyposażenie. Kobiety, które podczas biegania lubią słuchać muzyki powinny rozejrzeć się za bluzami dresowymi z kieszeniami. Najlepszym wyborem będzie dość głęboki kangurek, w którym schować będzie można telefon albo portfel. Dla pań, które biegają głównie w terenie najlepszym wyborem będą bluzy dresowe damskie z kapturem. Jest to bardzo praktyczny dodatek, który chroni przed wiatrem, deszczem i chłodem.

Wiele nowoczesnych bluz dresowych damskich posiada w rękawie dodatkowe otwory na kciuki. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważnym elementem bluz sportowych są wstawki wentylacyjne. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych mikrootworach, które umieszczone są przeważnie pod pachami i na plecach. Dzięki sprawdzonemu systemowi wentylacji można liczyć na bezproblemowy przepływ powietrza. Odpowiednia cyrkulacja powietrza wspomaga termoregulację, dzięki czemu nie ma ryzyka wychłodzenia organizmu.