Jet boil – najważniejsze informacje

Jeśli wybierasz się na kemping, musisz być w stanie przygotować własne posiłki. Tradycyjne sposoby robienia tego (np. ognisko, grill propanowy) mogą zajmować dużo cennego miejsca na bagaż, są nieporęczne i ciężkie. Jednym z najbardziej polecanych nowych gadżetów do gotowania na rynku jest piec Jet boil. Jest łatwy, wszechstronny i lekki, dzięki czemu możesz zabrać go ze sobą wszędzie, gdzie zdecydujesz się na kemping. Porozmawiajmy o tym, co to jest i co możesz z nim zrobić.

Jet boil – najważniejsze informacje

Jet boil to lekkie, przenośne i kompaktowe urządzenie do gotowania przeznaczone specjalnie dla osób biwakujących w miejscach zwykle trudniejszych do przygotowania posiłków. Może być używany przez każdego, ale turyści z plecakiem i obozowicze backcountry na ogół stanowią dla niego największy rynek. W zależności od tego, gdzie wędrujesz i co planujesz ugotować, do wyboru są różne modele pieca Jet boil. Występują w różnych rozmiarach i każdy lepiej nadaje się do gotowania unikalnych posiłków. Paliwo używane w piecu Jet boil zależy od zakupionego modelu. Niektóre z ich mniej znanych aparatów wykorzystują zamiast tego paliwo propanowe. Oczywiście ilość paliwa, którą możesz wykorzystać, różni się znacznie w zależności od warunków pogodowych i liczby posiłków, które gotujesz dziennie / ile osób serwujesz. Świetną zasadą do naśladowania jest przyniesienie dwóch puszek na sześć dni dla bardzo małej grupy. Większość użytkowników zaleca przetestowanie go najpierw samodzielnie, aby dobrze wyczuć, ile paliwa będziesz potrzebować. Zapewni to, że masz wszystko, czego potrzebujesz, gdy dotrzesz do miejsca, w którym biwakujesz lub podróżujesz z plecakiem. Byłoby okropnie w końcu dotrzeć do celu z dala od wszystkich innych tylko po to, aby skończyło się paliwo! Bądź mądry i planuj z wyprzedzeniem.

Podsumowanie

 Każdy potrzebuje trochę zastrzyku energii w pewnym momencie podróży, a po pewnym czasie masz dość jedzenia tych samych batonów muesli każdego dnia. Jet boil może rozwiązać ten problem dzięki niektórym pomysłom na przekąski! Mogą one również służyć jako desery, jeśli wolisz je naprawić po obiedzie. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, możesz zrobić smażone munchkinsy z cukrem cynamonowym! Te dwa smaki były dopasowane w niebie, a teraz możesz mieć tę pyszną przekąskę ze sobą na gorąco i świeżo. Jeśli szukasz przepisu, który możesz zrobić na lunch i odgrzać na kolację później, przygotowanie zupy tortellini w sposób Jet boil jest idealny. Zawiera sporo składników, więc turyści mogą pominąć ten. Ta obfita zupa rozgrzeje zimowych wczasowiczów i bez problemu można ją zrobić.