Jak dopasować do siebie kurtkę pilotkę?

Skórzana kurtka najbardziej kojarzy się z amerykańskim stylem. Mężczyzna niej wygląda na bardziej odważnego i silnego. Początkowo była używana w lotnictwie w czasach II wojny światowej. Obecnie dołączyła do najnowszych trendów. A zatem jak wybrać kurtkę pilotkę męską?

Czym kierować się podczas wyboru kurtki pilotki?

Z góry trzeba przyznać, że wysokiej jakości skóra nie należy do najtańszych produktów. Dlatego przed wyborem kurtki warto dobrze zastanowić się nad tym, jaki powinna mieć kolor, rodzaj i w jaki stylu chcemy mieć kurtkę.

Samo szycie skóry jest także procesem trudnym, długotrwałym i dosyć kosztownym. Jednak korzystanie z wysokiej jakości produktów sprawi, że będziemy mieli kurtkę, które posłuży nam przez wiele lat. Warto zatem stawiać z góry na droższą skórę. Ta tańsza bowiem szybko się zużyje i jedynie nas rozczaruje.

Z jakiej skóry wybrać kurtkę pilotkę?

Skóry stosowane do produkcji odzieży bywają różne. Niektóre są lepsze, inne gorszej jakości. Skóra licowa ogólnie jest znana ze swojej lepszej trwałości. Jest wycinana ze skóry zewnętrznej i przeważnie warto się na nią decydować, gdy chcemy mieć kurtkę na lata. Skóra naturalna (czyli wycinana ze skóry wewnętrznej) jest znacznie cieńsza i szybciej będzie się niszczyć. Najgorszym typem jest jednak skóra klejona. Robi się ją ze skrawków skóry, które się potem razem sprasowuje i wiąże chemicznie. Jest to jednak dosyć lichy materiał, którego najlepiej unikać i nigdy się na niego nie decydować.

Często do produkcji kurtek stosuje się skórę owczą oraz świńską. Jeśli jednak chcemy mieć szczególnie dobrą jakość, to najlepiej postawić na skórę bydlęcą. Jest mocniejsza i o wiele trwalsza od pozostałych typów.

Skóra owcza jest wykorzystywana przeważnie do tworzenia kurtek czy marynarek skórzanych dla kobiet. A to ze względu na swoją delikatność i lekkość. Za to skóra świńska należy do najtańszych. Jest dosyć porowata, gruba, a gdy zetrze się wierzchnią warstwę, to robi się dosyć brzydka i szorstka. Dlatego warto z niej też zrezygnować, jeśli jest taka możliwość.

Jak dobrać kurtkę pilotkę do swojego stylu?

Gdy szukamy idealnej kurski dla siebie, warto stawiać na to, co będzie najlepiej pasowało do naszego indywidualnego stylu. Jaką wybrać kurtkę pilotkę męską, by mieć pewność, że będzie idealna?

Skórzane kurtki potrafią sprawić, że Twój styl stanie bardziej męski i stylowy. W przypadku kurtek motocyklowych czy ramonesek można uzyskać styl buntownika. Za to pilotki sprawiają, że wyglądasz jak wojskowy wyciągnięty z kart historii.

Takie kurski powinny być dobrze dopasowane go użytkownika. Dzięki temu idealnie dopasowują się do ciała. Gumki w okolicach bioder powinny być tak naprężone, by dawały swobodę i mobilność. Kroje oversize nadają się dla osób, które przepadają za luźniejszymi ubraniami.

Który kolor wybrać kurtki?

Początkowo kurtki były jedynie brązowe. Dzięki temu doskonale dopasowywały się do mundurów wojskowych. Jeśli wybierzesz ten kolor, bardziej upodobnisz się do człowieka, który jest aktywny i pracowity. Ciekawym pomysłem jest też korzystanie ze skóry, która wygląda na nieco znoszoną. To sprawia, że zyskujesz dodatkowy efekt kogoś, kto już spędza wiele czasu przy naprawianiu silników i przygodach.

Czerń kojarzy się za to z buntowniczym chłopcem. Jednak w przypadku pilotek wskazują na większą elegancję i wpasowują się w miejski styl życia. Pasuje to do mężczyzn, którzy potrafią sobie poradzić w każdej sytuacji i dla których nie ma zbyt trudnych zadań.

Podsumowanie

Kurtki dla mężczyzn pilotki ostatnio na nowo weszły do mody. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na taki styl, dzięki któremu nabierają nowego charakteru. W oczach kobiet mogą stać się zapracowanymi ludźmi pełnymi pasji, którzy wiedzą, czego chcą od życia.

Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej pilotki dla siebie. Dzięki temu trafimy na model, który nie tylko będzie dobrze do nas pasował, ale też na taki, który będzie nam mógł służyć przez wiele długich lat. Dlatego tak istotne jest wybieranie idealnego ubrania do swoich potrzeb.