Jak wybrać zimowe buty rowerowe?

zimowe buty rowerowe

Jeżdżenie rowerem w czasie zimy wymaga od rowerzystów szczególnego przygotowania. Niekorzystne warunki pogodowe sprawiają, że bezwzględnie należy mieć na sobie odpowiednią odzież, liczne odblaski, a także oczywiście odpowiednie lampki rowerowe. Bardzo ważne jest również to, aby na tę porę roku zakupić specjalne zimowe buty rowerowe. Czym się one powinny charakteryzować?

Dlaczego w okresie zimowym powinno się mieć specjalne obuwie?

Wielu rowerzystów przyzwyczajonych jest do tego, że na co dzień poruszają się na rowerze w zwykłym codziennym obuwiu. To prawda, w czasie lata sprawdzają się nawet klasyczne trampki, ponieważ dość dobrze zabezpieczają przed różnego typu zagrożeniami. W czasie zimy sytuacja radykalnie się jednak zmienia i rowerzysta koniecznie musi być wyposażony w specjalne, przystosowane do zimowych warunków obuwie.
Z czym dokładnie będą się musiały takie buty zmagać? Wymienić tu trzeba przede wszystkim:

– bardzo niską temperaturę,
– duży poziom wilgotności,
– silny wiatr.

Wszystko to sprawia, że w zwykłym obuwiu w zimowych warunkach zwyczajnie nie da się na dłuższą metę jeździć na rowerze. Będzie to nie tylko skrajnie nieprzyjemne, lecz także bardzo niebezpieczne.

Najważniejsze cechy zimowego obuwia na rower

Zimowe buty rowerowe muszą cechować się przede wszystkim odpowiednią konstrukcją. Muszą być wysokie, a także szczelnie przylegać do stopy. Oczywiście powinny być także wykonane ze specjalnego, ocieplającego tworzywa, który jednocześnie będzie całkowicie wodoodporny. Na koniec zauważyć trzeba także, że muszą one mieć antypoślizgową podeszwę.