BMX – rower zupełnie niezwykły

Dla kogoś, kto ostatni raz na rowerze jeździł w dzieciństwie, sprzęt rowerowy praktycznie nie różni się między sobą. Ot, dwa kółka, kierownica i pedały. Tymczasem okazuje się, że różnorodność rowerów jest naprawdę olbrzymia. Zupełnie inna będzie charakterystyka roweru miejskiego, a czym innym będzie się cechował rower turystyczny. Osobną kategorię stanowią także rowery wyczynowe, a wśród nich BMX.

BMX – rower do specjalnych zadań

Rowery tego typu potrafią dostarczyć nie małą dawkę adrenaliny. Zostały one zaprojektowane z myślą o pasjonatach dwóch kółek, którzy niebywałą przyjemność odnajdują w akrobacjach rowerowych. Można na nich zarówno skakać, jak i robić przewrotki. Poszczególne modele różnią się między sobą wyposażeniem, a przez to i ceną.

Bezpieczeństwo jazdy wyczynowej

Nie ma co ukrywać – jazda wyczynowa na rowerze nie należy do najbardziej bezpiecznych sportów. Dlatego niezmiernie ważne jest to, aby dbać o stan swojego sprzętu i regularnie go serwisować. Kluczową rolę odgrywają chociażby hamulce, które powinny być w stu procentach sprawne. Podczas rowerowych akrobacji przydatny będzie kask. Upadek głową na twardą powierzchnię może zakończyć się tragicznie – nie ma co ryzykować, solidny kask to wydatek około dwustu złotych. Niezbyt wygórowana cena jak za uratowanie zdrowia, a w niektórych sytuacjach być może nawet i życia. Warto także pomyśleć o dodatkowych ochraniaczach na stawy.