Na rowerze przede wszystkim wygodnie

Kiedy mamy w planach dłuższą wycieczkę rowerową to przede wszystkim musimy zadbać o wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów, nie będzie w nim ani za gorąco, ani za zimno.


Okulary nie tylko do ozdoby


Jeżeli nasze wycieczki ograniczają się do kilkunastu kilometrów to nie ma co się wysilać, ale jeżeli szykuje się dłuższy wypad, to stroje kolarskie stają się nieodzowne. Obowiązkowy strój to przede wszystkim koszulka i spodenki, ale nie można zapominać też o wygodnych i lekkich butach, konieczne krytych, można zainwestować w specjalistyczne obuwia, ale jest to już spory wydatek. Z kolei rękawice kolarskie to absolutny must have, ponieważ poprawiają nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo, dodatkowo chronią dłonie przed otarciami. O tym jak ważny jest kask nie trzeba chyba nikogo przekonywać, a okulary to w tym wypadku nie jest ozdoba, tylko zabezpieczenie przed deszczem, słońcem, pyłami czy innymi zanieczyszczeniami.


Wszystko dopasowane


Dla wielu osób najważniejsze w stroju kolarskim są spodenki i koszulka, tutaj mamy bardzo duże pole do popisu, ponieważ do wyboru mamy ich całe mnóstwo. Koszulka powinna być w jasnych kolorach, koniecznie z elementami odblaskowymi, podobnie zresztą jak spodenki, tył musi być nieco dłuższy, aby chronić plecy. Zarówno spodenki jak i koszulka muszą być dobrze dopasowane, te pierwsze mogą mieć różną długość, ale jest to już bardzo indywidualna kwestia. Ważne, aby były wykonane z oddychających materiałów, dzięki którym w trakcie jazdy nie będzie nam za zimno, ani za gorąco.