Interaktywny trenażer rowerowy.

trenażer rowerowy

Bez wątpienia trenażer rowerowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby trenować jazdę na rowerze mimo braku stosownych ścieżek czy też w niesprzyjającą pogodę. Niestety dla wielu zdecydowaną wadą jest to, że w czasie jazdy w pomieszczeniu nie możemy podziwiać widoków tak jak przy jeździe w plenerze. Oglądanie telewizji w czasie treningu nie oddaje aktualnej dynamiki jazdy i nie sprzyja skupieniu. Alternatywą w takiej sytuacji stają się rozwiązania interaktywne.

Jaki trenażer rowerowy możemy nazwać interaktywnym?

Pamiętać trzeba, że aby nazwać trenażer rowerowy w pełni interaktywnym musi on mieć połączenie urządzeniem zewnętrznym, w którym, za pomocą aplikacji, nie tylko można ręcznie zmieniać ustawienia obciążenia w czasie jazdy, ale też posiada on możliwość automatycznej zmiany obciążenia zależnie od warunków występujących w symulacji. Na rynku aktualnie występują dwa rodzaje trenażerów – trenażery interaktywne i trenażery smart. Różnią się one właśnie możliwością automatycznego dostosowywania obciążenia. Rozwiązania smart ograniczają się głównie do możliwości ręcznej regulacji obciążenia z poziomu aplikacji.

trenażer rowerowy

Jakie dodatkowe funkcje posiada interaktywny trenażer rowerowy?

W przypadku rozwiązania w pełni interaktywnego można liczyć na wsparcie wielu różnych aplikacji pozwalających na symulowanie prawdziwych tras rowerowych. W czasie jazdy, zależnie od jej prędkości, możemy obserwować zmieniający się krajobraz, a trasa uzupełniona o dane dotyczące stopnia nachylenia lub rodzaju nawierzchni wpływa na opór wywierany w czasie jazdy.