Narty Head – gwarancja jakości

Narty Head to gwarancja bezpieczeństwa oraz wygody podczas jazdy na nartach. Head to znana marka na rynku sportowym. Pomysł na skonstruowanie nart miał miejsce w 1950 roku przez Howarda Heada. Wejście na rynek nart Head rozpropagowało narciarstwo alpejskie w USA. Aż po dzień dzisiejszy marka cechuje się wysoką jakością, wytwarzanych produktów. Narty Head to idealne rozwiązanie dla początkujących narciarzy, jak i zaawansowanych. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego sprzętu.

Head Narty – jakość to podstawa

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych linii nart wypuszczonych przez firmę jest Head Supershape.  Należą do tej linii pięć modeli jak:

  • Speed, 
  • Magnum, 
  • Rally,
  • Titan, 
  • czy original.

Ta linia nart gwarantuje wydajność na najwyższym poziomie, która zadowoli gusta każdego narciarza. Została opracowana na podstawie Graphen’ie – to tworzywo, które uznane jest za najlżejsze i niezwykle cienkie podczas tworzenia nart. Materiał ten gwarantuje wygodę, elastyczność przy zachowaniu sztywności podczas skrętów.

Head Narty – czym się kierować przy wyborze? 

Warto pamiętać, że narty powinny być dobrane pod indywidualne preferencje i budowę narciarza. Jeśli narty są szerokie, to będą się charakteryzować większą wszechstronnością w wielu warunkach atmosferycznych. Narty, które są węższe pod butem, lepiej skręcają i z pewnością, można osiągać lepsze wyniki na trasie. Warto też pamiętać o masie narciarza. Gdy dana osoba jest cięższa lepiej zdecydować się na szeroki narty HEAD. Dzięki temu zapewniona zostanie większa stabilizacja podczas skrętów.