Czy męskie buty hikingowe mogą być wygodne?

salewa alp trainer 2 mid gtx

Często podróże po górach kojarzą się z wieloma niedogodnościami, do takich można zaliczyć ból stóp. Od komfortu nóg wiele zależy, gdy jest się na wyprawie górskiej, daleko od domu, warto dobrze zatroszczyć się o komfort ciała, zwłaszcza komfort tak ciężko pracujących podczas takiej wyprawy stóp. Buty hikingowe Salewa alp trainer 2 mid gtx zostały tak zaprojektowane, żeby nie trzeba było szybko wracać do domu, nadają się nie tylko na lekkie trasy, można je wziąć pod uwagę zwłaszcza, gdy podróż będzie długa, nierzadko trudna, obarczona trudem i wysiłkiem.

Mężczyzna w górach- dlaczego musi zainwestować w dobre buty trekkingowe?

Wielu podróżników żałuje niektórych wypraw, dzieje się tak głównie dlatego, że zdarzyły się na nich nieszczęśliwe wypadki i taką podróż trzeba było przerwać wcześniej. Buty trekkingowe to nie tylko komfort chodzenia po nierównym, często tak trudnym do zdobycia terenie, to przede wszystkim ratunek dla stóp, gdy pracują one ciężko. Obuwie tego rodzaju chroni kostkę przed urazami, stabilność buta zapewnia między innymi system 3F, tak jak to ma miejsce w obuwiu Salewa alp trainer 2 mid gtx (https://www.polarsport.pl/buty-salewa-alp-trainer-2-mid-gtx.html). W takim produkcie mężczyzna odnajdzie także antypoślizgową podeszwę, specjalnie wyprofilowaną, trwałą, a jednocześnie delikatną dla stopy. Jest to podeszwa Vibram, o idealnej przyczepności, przydatna niezależnie od tego, po jakim terenie się chodzi, dzięki niej można szybko wyhamować, bez zmartwień o to, że straci się stabilność. 

salewa alp trainer 2 mid gtx

Wodoszczelna membrana- charakterystyczny element dobrych butów górskich

Skończyły się czasy, gdy podróżnik musi chodzić po górach wiele godzin w mokrych skarpetkach. Przemoczone, zimne nogi potrafią skutecznie zniechęcić do pokonywania kolejnych kilometrów na górskich trasach. W butach trekkingowych nowej generacji musi być wbudowana wodoszczelna membrana, pozwala ona zachować równowagę temperatur, wprowadzić poprawną cyrkulację powietrza. Stopa nie poci się od wysokich temperatur, nie marznie, gdy temperatura powietrza spada. Jednocześnie można liczyć na to, że woda z zewnątrz, na przykład podczas ulewnego deszczu nie dostanie się do buta.