Nie tylko sneakersy, czyli popularne buty sportowe dla mężczyzn

sportowe obuwie meskie

Buty sportowe dla mężczyzn to niezwykle szeroki zakres różnego rodzaju modeli butów. Powszechnie się uważa, że w skład tej dziedziny wchodzą jedynie sneakersy, które często również potocznie nazywane są adidasami, oraz być może jeszcze tradycyjne trampki. A przecież obuwie sportowe męskie, to znacznie więcej, o wiele ciekawszych i często ładniejszych, a nawet wygodniejszych butów, niż tradycyjne sneakersy. Jakie są zatem inne ciekawe sportowe buty dla mężczyzn?

Loafersy

Jest to model buta stosunkowo mało popularny, lecz warto zacząć właśnie od niego, ponieważ jest dobrym przykładem nietypowego sportowego buta dla mężczyzny. Z wyglądu jest to obuwie bardzo formalne i eleganckie, lecz jednocześnie zapewnia sporą dozę wygody. Wszystko za sprawą materiału, z którego zostały te buty wykonane, czyli z naturalnej skóry doskonale dopasowujące się do stopy.

Brogsy

Są to buty posiadające bardzo charakterystyczne wzory, inaczej nazywane ażurowaniami. Co prawda nie są zbyt lekkie, zarówno wizualnie, jak i fizycznie, lecz jednocześnie są niezwykle uniwersalne. Można je bowiem swobodnie nosić z eleganckimi garniturami jak też i z zupełnie nieformalnymi strojami codziennymi.

Buty żeglarskie

Jest to męskie obuwie sportowe, które swoim wyglądem bezpośrednio nawiązuje do butów używanych na żaglowcach, co oczywiście wprost wynika z ich nazwy. Są to buty szczególne, ponieważ jako jedyne wymagają używania ich czasie, gdy panuje ciepła i słoneczna pogoda. Są to buty zawsze ozdobione rzemieniem i kokardą na przodzie oraz wyposażone w białą niebrudzącą podeszwę, która również jest wynikiem stosowania takich butów na pokładach statków. Zapewnia ona bowiem to, że nie będą na pokładzie powstały brudne nieestetyczne ślady gumy.

Monki

Kolejne bardzo charakterystyczne buty, których cechą szczególną jest zapinanie ich na klamry. Stosować je można nie tylko do garnituru, lecz również do sportowej marynarki, czy też do chinosów. Bardzo często stosowane są również do zwykłych jeansów, z którymi także doskonale się komponują.

Mokasyny

Mokasyny są zdecydowanie najbardziej znanym rodzajem sportowych męskich butów zaraz po sneakersach i trampach. Najczęściej wykonane są z zamszu, co powoduje, że są to niezwykle charakterystyczne modele butów. Ich cechą szczególną jest przednia kokarda, która nie służy jednak do dopasowania obuwia do stopy, lecz pełni funkcje jedynie dekoracyjną.

Do mokasynów poleca się noszenie ubrań lnianych. Idealnie sprawdzają się one na wakacjach i w nieformalnych sytuacjach. raczej nie są polecane do spotkań biznesowych i codziennych czynności.

Bogatą ofertę obuwia sportowego męskiego znajdziesz w sklepach stacjonarnych i internetowych takich jak Deichmann.com