Jak wybrać rolki dla dorosłych, by jazda była prawdziwą przyjemnością?

Jazda na rolkach to niesamowita frajda i świetny sposób na spalenie nadmiaru kalorii. O czym trzeba pamiętać, wybierając rolki dla dorosłych, by jazda była prawdziwą przyjemnością?

Rozmiar rolek – jak dopasować?


Łyżworolki dla dorosłych muszą być dobrze dopasowane. Nie mogą uciskać stopy, ale nie mogą być również za duże. Wybierając rolki, trzeba jednak pamiętać, że warto zostawić odrobinę miejsca na grubą skarpetkę.

W trakcie jazdy stopy mogą lekko spuchnąć z wysiłku – warto o tym pamiętać i nie dobierać rolek, które są obcisłe.

Osoby, które mają problem z doborem wygodnych butów powinny zainwestować w rolki dla dorosłych z termoformowalnym butem. Jest to nowoczesna technologia, która zapewnia idealnie dobrany rozmiar oraz kształt buta dopasowany do stopy. Dopasowanie rolki nie zajmie więcej niż 10 minut.

Jak wybrać rodzaj rolek?


Ilość rolek w sklepie niejedną osobę przyprawi o zawrót głowy. Zanim rozpoczniemy buszowanie wśród sklepowych półek, trzeba zastanowić się, jaką jazdę preferujemy.

Łyżworolki dla dorosłych rekreacyjne pozwalają na rozwiniecie średniej prędkości. Przeznaczone są dla tych, którzy będą jeździć na rolkach wyłącznie dla zabawy i utrzymania świetnej kondycji. Najczęściej są to rolki wyposażone w koła od 78 do 84 mm.

Rolki do szybkiej jazdy są krótsze, nie krępują ruchów w stawie skokowym. Wyposażone są w duże koła i szybkie łożyska. Łyżworolki do jazdy agresywnej są najcięższe z dostępnych modeli. Służą do jazdy akrobatycznej w skateparkach. Mają niewielkie koła. Czasami są różnej wielkości.