Buty trekkingowe – na co dokładnie się zdecydować?

Trekking jest jedną z ciekawszych opcji, jeżeli chodzi o chodzenie po górach. Niezależnie od tego, z jaką porą roku ma się dokładnie do czynienia. O ile jednak na letnią wyprawę w góry można mieć byle jakie ubranie na sobie, o tyle należy zadbać o buty. Źle dobrane obuwie może skutkować wieloma bolesnymi urazami, które mogą zniechęcić do wyprawy w góry.

Dobre buty na nogach

Dobre buty to podstawa. Takie w swojej ofercie ma firma The North Face. Aczkolwiek, nie tylko ta marka ma w swoim katalogu dobre buty trekkingowe, które przypadną do gustu nie jednej osobie.

Dlaczego obecność takich butów jest ważna? Warto odpowiedzieć sobie na tego typu pytanie, aby w bardziej świadomy sposób podchodzić do zakupu tego elementu garderoby. Wśród funkcji butów trekkingowych należy wymienić:

  • amortyzacja wstrząsów,
  • stabilizacja kostki,
  • odprowadzają wilgoć ze środka (o ile wybierze się typowe buty górskie),
  • nie pozwalają na przedostanie się śniegu i wody do środka,
  • ochrona stopy przed nierówną nawierzchnią na stoku,
  • lepszy komfort termiczny,
  • lepsza przyczepność na śliskim i nierównym podłożu.

Nie ma więc bagatelizować tego tematu. Warto wybrać takie buty, dzięki czemu chodzenie po górach stanie się nie lada przyjemnością.

Wysokie czy niskie?

The North Face ma w swojej ofercie wysokie buty do chodzenia w górach. Chociaż, w sklepach można spotkać również polecane obuwie, które jest niskie. Która opcja jest lepsza?

Obydwie są dobre. Aczkolwiek, wysokie buty w góry polecane są przede wszystkim osobom, które po raz pierwszy wybierają się na szlak i nie mają jeszcze takiej pewności w chodzeniu po nierównym terenie. Dopiero jak ktoś nauczy się zdobyć szlaki górskie, może postawić na niskie obuwie, które także jest równie wygodne.

Nie można zapomnieć o tym, że należy wybrać takie buty, które nie będą uciskać stopy. Po to aby podczas długich, dalekich, pieszych wędrówek móc odczuwać komfort. Uwaga ta tyczy się nie tylko kobiet i mężczyzn, ale również dzieci, które chętnie biorą udział w pieszych wędrówkach.