Koszule męskie – co powinno się o nich wiedzieć?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest posiadanie przez mężczyznę przynajmniej kilku rodzajów koszul w swojej szafie. Dzięki nim możliwe jest stworzenie naprawdę atrakcyjnych wizualnie i eleganckich stylizacji. Jak się jednak okazuje, tak naprawdę niewiele osób wie, jak się takie koszule wizytowe męskie powinno wybierać. Na co więc zwracać uwagę, będąc w sklepie i przeglądając kolejne koszule?

Jak wybrać odpowiedni krój?

Od czego powinno się zacząć wybieranie takiej jak te koszuli wizytowej dla panów? Nie da się ukryć, że zdecydowanie jedną z najważniejszych cech jest jej krój. A tych na rynku nie brakuje, co dla wielu niedoświadczonych w wybieraniu takich koszul panów może być naprawdę sporym utrudnieniem. Co więc jest dostępne na rynku i jakie kroje są szczególnie polecane i których nie powinno zabraknąć w każdej męskiej szafie?

Zdecydowanie najczęściej polecana jest koszula Slim fit. Charakteryzuje się ona delikatnym wcięciem w talii, dzięki czemu wyraźnemu podkreśleniu ulega sylwetka mężczyzny, który ją nosi. Koszula ta sprawia, że wygląda się szczuplej, bardziej postawnie i po prostu lepiej.

Drugim często kupowanym rodzajem koszuli jest wersja regular slim. W tym wypadku ma się do czynienia z prostszym krojem i brakiem wcięcia w talii. Pomimo jednak tego takie koszule pasują dosłownie do każdego rodzaju sylwetki, przez co są znacznie bardziej uniwersalne. Ma to swoje odzwierciedlenie także w przeznaczeniu takiej koszuli, która świetnie sprawdzi się na weselu, spotkaniu biznesowym czy też na randce lub po prostu na niezobowiązującym wyjściu ze znajomymi.

Ostatnim cieszącym się wyjątkową popularnością modelem jest koszula oversize. Cechują się ona bardzo luźnym fasonem, odważnymi kolorami, a często nawet nadrukami. Dobrym przykładem takiej koszuli może być doskonale wszystkim znana koszula hawajska. Jak można się bez trudu domyślić, zupełnie nie nadaje się ona do noszenia jej na weselach, w biurze czy też na randki. Mimo to sprawdza się wprost doskonale do casualowego codziennego zastosowania.

Jak dobrać rozmiar koszuli?

Kolejną sprawą, której trzeba się koniecznie dowiedzieć przed udaniem się do sklepu w celu nabycia koszuli wizytowej męskiej, jest kwestia odpowiedniego doboru jej rozmiaru. Na jakie elementy trzeba zwracać uwagę, aby koszula miała idealnie dobraną wielkość?

Zdecydowanie najczęściej panowie mylą się w zakresie doboru odpowiedniego rozmiaru kołnierzyka. Z reguły wybierają go zbyt małego, co skutkuje koniecznością noszenia koszuli z rozpiętym jednym, a nawet domowa guzikami, co rzecz jasna nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na to, aby rozmiar kołnierzyka była naprawdę precyzyjnie dobrany. Można to łatwo sprawdzić poprzez wykonywanie pomiaru przy pomocy własnego palca. Jeśli będzie on wchodził z lekkim oporem pomiędzy szyję a kołnierzyk, to jego rozmiar jest dobrany idealnie.

Oprócz tego trzeba oczywiście zwrócić uwagę także na to, jaka będzie długość koszuli, a przede wszystkim jak długie będą jej rękawy. Koszula musi być na tyle długa, aby można ją było wpuścić w spodnie i żeby z nich nie wystawała przy pochylaniu się. Jeśli chodzi o rękawy, to powinny one być dosłownie kilka milimetrów dłuższe niż rękawy marynarki.

Z jakiego materiału powinna być wykonana taka koszula? 

Na sam koniec podczas kupowania koszuli powinno się zwrócić uwagę na to, jakie informacje zawarte są na jej metce. Czego się będzie tam szukało? Rzecz jasna kluczową sprawą, o której można się z niej wiele dowiedzieć, jest materiał wykonania takiej koszuli.

Wiele osób nie przykłada zbyt dużej wagi do tego, z czego męska koszula wizytowa jest uszyta. Decydują oni o zakupie danego egzemplarza na podstawie jego wyglądu czy też po prostu niskiej ceny. Jest to ogromny błąd, ponieważ kiepskie tworzywo może być nie tylko niskiej jakości i taka koszula bardzo szybko ulegnie zniszczeniu, lecz może nawet stanowić pewne zagrożenie dla skóry. Z tego też powodu warto zwracać dużą uwagę na to, z czego taka koszula jest wykonana. Polecane są modele bawełniane, lecz przede wszystkim lniane i jedwabne.