Buty skiturowe oraz inne buty narciarskie

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej pary butów narciarskich, jest wiele do przemyślenia. Na początek, Twoje nowe buty będą pasowały do wszystkiego, od ulubionych swetrów i spodni po ulubione płaszcze i kurtki (a kiedy na zewnątrz jest zimno, możesz zagwarantować, że będziesz nosił wiele warstw). Ale co ważniejsze – i o czym większość ludzi zapomina – to styl Twoich nowych butów narciarskich.

Stylowe buty skiturowe

W końcu, jak dobre są Twoje narty, gdy dodasz do nich ładną parę stylowych butów? Na szczęście istnieje wiele opcji, które pozwalają na stylowe noszenie butów w tym sezonie.

I chociaż moglibyśmy dyskutować o zaletach wyboru klasycznych czarnych lub neutralnych brązowych butów; lub nawet o zabawnej opcji noszenia butów sznurowanych, lub zapinanych – bądźmy realistami.

Jest coś z natury fajniejszego w parowaniu super stylowego elementu z aktywnością narciarską. Spójrz na niektóre z naszych ulubionych przykładów poniżej:

Neutralne botki z koronkowym przodem

Jeśli szukasz klasycznej i łatwej opcji dla swoich neutralnych butów w nowym sezonie, spójrz na te opcje z koronkowymi frontami. Wybierz neutralne odcienie, takie jak wielbłądzi brąz lub granat, aby połączyć je z neutralnymi kolorami, takimi jak szary, czarny lub granatowy. Możesz nawet zrobić odważne oświadczenie z czerwonym lub pomarańczowym.

Podczas gdy buty sznurowane utrzymają Twój wygląd w miarę klasyczny, mają one jedną unikalną cechę, która odróżnia je od ich odpowiedników bez sznurowania: przedni panel. Ponieważ przód buta sznurowanego jest przymocowany do cholewki, jest on bardziej sztywny i usztywniony niż but bez sznurowania. Buty skiturowe https://dobrenarty.pl/narciarstwo/buty-narciarskie/skiturowe/ są więc lepszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem

Buty skiturowe – jak się sprawdzają?

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku butów tego typu, które mają cienką membranę na zewnętrznej stronie. Ta sztywniejsza natura sznurowanego przodu może być świetną rzeczą, zwłaszcza gdy próbujesz utrzymać stopy w cieple.

Jeśli jesteś na nartach zjazdowych, sznurowany but jest świetnym wyborem.

Może utrzymać stopy w cieple, ponieważ zewnętrzna część jest mniej oddychająca niż but z nartą. Z drugiej strony, jeśli planujesz wybrać się do kurortu i pojeździć w puchu, sznurowany but może nie być idealnym rozwiązaniem.

Chociaż może być cieplejszy, sztywna zewnętrzna część buta sprawi, że wejście w zakręt będzie trudniejsze.