O czym pamiętać dopierając buty narciarskie?

buty narciarskie

Na rynku dostępne są różne modele butów narciarskich. To sprawia, że wybór tych idealnych nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Typ butów narciarskich


Dostępne na rynku buty narciarskie różnią się od siebie m.in. swoim zastosowaniem. Osoby początkujące nie powinny same wybierać sportowych butów narciarskich. Jest to raczej propozycja dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Dobrym wyborem mogą być sportowe buty narciarskie Head. Wybierając buty szczególną uwagę zwrócić należy na ich Flex, czyli sztywność buta w kierunku boków i do przodu. Początkujący narciarze sięgnąć powinni po buty, których Flex nie przekracza 80. Buty narciarskie z większym Flexem przeznaczone są dla bardziej zaawansowanych narciarzy.

Rozmiar butów narciarskich

buty narciarskie head


Oczywiście bardzo ważną kwestią przy zakupie butów narciarskich jest ich rozmiar. Wspomniane buty Head dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemu z ich doborem. Pamiętać jednak trzeba, że buty narciarskie nie powinny być kupowane „na oko”. To szczególny rodzaj obuwania. Dlatego konieczne jest bardzo dokładne zmierzenie stopy.

Przydatne dodatki


Head buty często wyposażone są w różne przydatne dodatki. Przykładem mogą tu być korygujące wkładki. Jest do bardzo dobre rozwiązanie w przypadku dzieci i osób początkujących. Wkładki pozwalają na utrzymywanie właściwej postawy. Stopa w bucie ułożona jest prawidłowo. Wkładki pozwalają także na redukowanie ewentualnych wad postawy.