Jak się zachować przed treningiem?

shoty przedtreningowe

Wielu z nas lubi uczęszczać czy to na siłownię, czy też ćwiczyć we własnym domu. Przede wszystkim jest to forma uzyskania lepszego efektu rozbudowanego ciała, ale też element dbania o własne zdrowie zgodnie z maksymą „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Warto pamiętać o tym, że każdy trening powinien być poprzedzonymi kilkoma ważnymi czynnościami. Jakie to czynności? Zapraszamy do naszego artykułu, z którego dowiesz się tego, jak zachować się przed treningiem.

Odpowiednia rozgrzewka

Nie można zacząć treningu bez odpowiedniej rozgrzewki. Jeżeli chodzisz na siłownię, to bardzo dobrym początkiem rozgrzewki będzie poświęcenie kilka minut na to, by pobiegać na bieżni, natomiast w dalszej kolejności odpowiednio rozciągnąć i rozgrzać pozostałe mięśnie partii ciała, które będą uczestniczyć w treningu. Brak odpowiedniej rozgrzewki może wpłynąć na pojawiające się drobne urazy, które w przyszłości mogą doprowadzić do cięższych kontuzji znacząco wpływających na stan zdrowia. 

Smaczne i zdrowe shoty przedtreningowe znajdziesz tutaj.

Posiłek i nawodnienie

Pamiętaj, żeby zbyt bardzo nie przejadać się przed treningiem, gdyż może mieć to bardzo przykre konsekwencje dla Twojego organizmu, a trzeba powiedzieć, że jest to po prostu niezdrowe. Co do nawodnienia, to na pewno parę łyków wody nie zaszkodzi i w dodatku warto zabrać ze sobą wodę oraz ręcznik na siłownię. Bardzo często osoby przychodzące na siłownię biorą ze sobą różne odżywki typu białko, BCAA czy też shoty przetreningowe, które zwiększają wydajność podczas treningu i w efekcie wpływają na wzrost mięśni.