W jaki sposób dobrze zregenerować się po treningu i jakie suplementy wybrać w tym celu?

suplementy na regenerację

Po każdym intensywnym treningu nasza tkanka mięśniowa zostaje naruszona. W interesie każdej trenującej osoby jest zadbanie o to, aby mogła jak najszybciej poddać ją skutecznej regeneracji. 

Regeneracja po treningu

Najbardziej podstawowymi metodami, o których nie można zapomnieć, jeśli mamy zamiar nie dopuścić do urazów ani poważnych kontuzji, jest rozsądne podejście do treningów. Dieta, odpowiednia ilość snu – bez tego nie da się skutecznie trenować. Dodatkowymi środkami regeneracyjnymi mogą być przykładowo wizyty na saunie oraz masaże.

Suplementy? Jeśli tak, to jakie? 

Znaczącą pomoc w regeneracji po treningu mogą zaoferować nam suplementy. Na rynku jest wiele dostępnych odżywek, które są przydatne w utrzymywaniu swojego ciała w optymalnym stanie – dostaniesz je tutaj. Przykładowo, napoje izotoniczne okażą się niezbędne w gorące dni, kiedy woda nie będzie w stanie nawodnić organizmu w sposób wystarczający. Ważne jest również to, aby dostarczyć niezbędne składniki odżywcze zmęczonym mięśniom – tutaj sprawdzi się podstawowy element każdego miłośnika ćwiczeń fizycznych, czyli białko spożyte w ciągu godziny po treningu. 

Odżywki zawierające aminokwasy z kolei usprawniają przebiegi energetyczne i uchodzą za bardzo wartościowe przy regeneracji po treningu suplementy. Glutamina czy BCAA będą tutaj dobrym wyborem dla każdego amatora siłowni. Istotną rolę w regeneracji organizmu pełnią również oczywiście węglowodany. To właśnie one dostarczają niezbędnego „paliwa” naszym komórkom i są niezbędnym składnikiem zużywanym podczas regeneracji po zakończeniu sesji treningowej. Stąd też sportowcom poleca się stosowanie odżywek węglowodanowych w celu uzyskiwania stałych, systematycznych postępów w budowaniu formy.