Batoniki proteinowe – co powinniśmy o niech wiedzieć?

batoniki proteinowe

Baton proteinowy to baton, który zawiera dodatek białka serwatkowego lub izolatu białek. Takie batony to szybkie i wartościowe źródło białka. A jak wiadomo, białko jest niezbędnym elementem diety każdego człowieka. Uczestniczy ono w przezmianach metabolicznych w organizmie. Białko to bardzo ważny składnik błony komórkowej, a także jest substratem energetycznym. Niedobór białka w organizmie człowieka prowadzi do upośledzenia w funkcjonowaniu wielu organizmów, a także prowadzi do niedożywienia.

Dla kogo batony proteinowe?

Batony proteinowe wspierają regenerację po treningową i poprawiają wydajność sportowców. Najlepsze jakościowo znajdziesz na tej stronie internetowej. Mogą mieć zastosowanie, także w diecie odchudzającej. Są one odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Taką przekąskę można zjeść o każdej porze dnia, a dodatkową zaletą jest to, że mają w swoim składzie obniżoną zawartość cukru. Takie batony to idealna alternatywa dla osób prowadzących intensywny tryb życia. Dodatkowo mają przeróżne smaki, co daje konsumentowi dużą swobodę przy ich wyborze.

Które batony proteinowe wybrać?

Warto pamiętać, aby wybrać te batony, które mają w swoim składzie białko serwatkowe, ponieważ jest ono najbardziej wartościowe. Występuje też świetna alternatywa dla wegetarian i wegan, batony z dodatkiem białka sojowego. Dodatkowym plusem batonów proteinowych będzie niska zawartość cukrów prostych i niewielka ilość substancji słodzących. Często w ich składzie można spotkać dodatek witamin i błonnika prebiotycznego. Batony szybko zaspokoją głód i dać uczucie sytości.